2012-10-22Trwa rekrutacja do II Edycji Projektu » Trwa rekrutacja do II Edycji Projektu trwającej od 16 lutego 2013 r. do 23 czerwca 2013 r. w Wars...2012-10-11Festiwal Wiedzy IPMA » Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowana tematyką zarządzania projektami w środowisku naukowym...2012-10-01Seminarium Informacyjne Projektu "Naukowiec Jutra" » Seminarium Informacyjne Projektu „Naukowiec Jutra” odbyło się w Warszawie 25 września 2012r...2012-09-19I Edycja Szkoleniowa » Jeszcze raz pragniemy pogratulować wszystkim osobom zakwalifikowanym do udziału w I Edycji Szkol...2012-09-18Z notatnika project managera... »...2012-09-12Z notatnika project managera... »Z notatnika project managera jest to cykl przydatnych narzędzi służących do lepszej pracy jako p...
  2012-10-01

Seminarium Informacyjne Projektu "Naukowiec Jutra"

DSCN7335

Seminarium Informacyjne Projektu „Naukowiec Jutra” odbyło się w Warszawie 25 września 2012r. Jego myślą przewodnią było zainteresowanie środowiska naukowego ideą zarządzania projektami oraz samym Projektem „Naukowiec Jutra”. Otwarcie tego wydarzenia dokonał sam Kierownik Projektu – Gabriel Szczepański. Powitał on wszystkich zebranych gości.

W sekcji seminaryjnej pierwszy głos zabrała Prezes Zarządu firmy pm2pm sp.z o.o. p. Dorota Budzińska Wiska, przedstawiając temat „Kuźnia Projekct Managerów”. Mówiła ona o pomyśle napisania Projektu.

Kolejne wystąpienie Seminarium było poświęcone „Projektom a zarządzanie projektami”. Przedstawiła je p.Dorota Dąbrowskawłaścicielka firmy doradczo – konsultingowej ANSWER, była rektor prywatnej uczelni. Scharakteryzowane zostało pojęcia projekt, jego główne cele projektu, fazy projektu oraz cechy skutecznego zarządzanie projektami.

W dalszej części p. Ewa ZawadzkaZastępna Dyrektora Certyfikacji IPMA Polska- przybliżyła temat „Zarządzanie projektami według IPMA Polska”. Zwróciła uwagę na Stowarzyszenie IPMA Polska oraz rolę, którą odgrywa stowarzyszenie w promowaniu zarządzania projektami. Omówione zostały również zasady certyfikacji, poziomy certyfikacji i egzamin IPMA na poz. D.

Następnie głos zabrał ponownie Gabriel Szczepański w tematyce „Naukowiec Jutra – szansą dla pracowników uczelni wyższych w Polsce”. Przedstawił on wszystkie korzyści udziału w Projekcie, które mogą zyskać uczestnicy.

DSCN7355

Można było również wysłuchać Pawła Wyrozębskiegopracownika naukowego SGH na Katedrze Zarządzania Projektami. Przedstawił praktyczne aspekty realizacji projektów oraz zarządzanie projektami na uczelniach.

Liczni przybyli goście mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i uwagami z referentami. Prelegenci pomogli również rozwiązać ich pytania i wątpliwości.

Więcej zdjęć ze Seminarium Informacyjnegoo mogą Państwo znaleźć pod adresem: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.508420842520296.129997.186231661405884&type=1