ZARZĄDZANIE PROJEKTEM

PDF Drukuj
     

ZAKRES PROJEKTU >

DLA KOGO >

KORZYŚCI >

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM >

PM2PM >

 

 

images

Korzyści z zarządzania projektami:

- osiągniesz wydajność i oszczędność

- osiągniesz wyznaczone cele

- poprawisz, wzrost i większą satysfakcja klientów

- zwiększysz ocenę ryzyka

- poprawisz lepszą komunikację w zespole

Czym jest IPMA?

IPMA, o której model opiera się Projekt „Naukowiec Jutra” , jest organizacją zrzeszającą profesjonalistów oraz instytucje, chcące się doskonalić w dziedzinie zarządzania projektami, portfelami i programami projektów.

Głównym celem tego stowarzyszenia jest promowanie w społeczeństwie dyscypliny zarządzania projektami oraz wspieranie jej rozwoju w warunkach polskich, a także budowania uznania, tworzenia standardów zawodowych i etycznych dla grup zawodowych Project Managera.

Zajmuje się ona przyznawaniem nagród dla Zespołów Projektowych, jak i osób indywidulanych oraz wydawaniem licznych publikacji na temat zarządzania projektami, ale przede wszystkim uniwersalną, cztero-stopniową certyfikacją systemu IPMA. Jest to doskonale dopracowany proces ciągłego udoskonalania i rozwijania kompetencji Project Managera.

Certyfikat ten umożliwia władzą uczelni, dobranie właściwego Project Managera do odpowiedniego projektu, w oparciu o mocne strony kandydata

Ocena kandydata obejmuje 3 obszary kompetencji: behawioralne, techniczne oraz kontekstualne (pobierz).

Stowarzyszenie International Project Management Association Polska (IPMA Polska) istnieje od 1999 roku, zrzesza ono profesjonalistów w dziedzinie zarządzania projektami. Celem istnienia stowarzyszenia jest rozwój dziedziny zarządzania projektami oraz umacnianie profesji Kierownika Projektu. Cel stowarzyszenia realizowany jest w ścisłym kontakcie z członkami IPMA Polska poprzez:

  • promowanie w społeczeństwie dyscypliny zarządzania projektami oraz wspieranie jej rozwoju w warunkach polskich,
  • budowanie uznania i prestiżu dla grupy zawodowej Project Manager,
  • tworzenie standardów zawodowych i etycznych dla Project Manager z uwzględnieniem polskich warunków,
  • tworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń i doskonalenia oraz wzmacnianie więzi środowiskowej dla profesjonalistów zarządzania projektami,
  • budowanie sieci kontaktów krajowych i międzynarodowych Project Manager,
  • dostarczanie informacji o status quo i głównych trendach dyscypliny zarządzania projektami w kraju i zagranicą.

Działanie IPMA Polska opiera się na doświadczeniach praktycznych i wiedzy teoretycznej przekazywanych przez praktyków i naukowców.

IPMA Polska jest jedynym krajowym stowarzyszeniem członkowskim organizacji International Project Management Association.

Warto zaglądnąć na stronę: www.ipma.pl